ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Efectis VUPS PAVUS DIvB hygiene-institut EUROVENT RLT TUV MagiCAD MagiCloud

Požární klapky a CLT panely? MANDÍK má řešení!

09.04.2024
Ve společnosti MANDÍK neustále hledáme cesty, jakým způsobem můžeme naše produkty inovovat a zároveň přizpůsobovat nejnovějším trendům ve stavebnictví. Jedním z těchto trendů je rostoucí použití Cross-Laminated Timber (CLT), ekologického a efektivního stavebního materiálu. CLT panely jsou složeny z překříženě lepených dřevěných lamel, nabízejí vynikající mechanické vlastnosti a jsou ceněny pro svou udržitelnost a estetiku. Stávají se oblíbeným výběrem pro různé typy stavebních projektů, od bytových domů po kancelářské budovy.
 
Příkladem našeho inovativního přístupu jsou zkoušky našich požárních klapek ve spojení s moderními CLT panely. Tyto zkoušky ilustrují, jak dokážeme skloubit pokročilé technologie požární ochrany s ekologickými stavebními materiály. Výsledky testů jsou následující:

Klapka FDMS instalovaná do stěnové konstrukce z desek CLT o tloušťce 90 mm dosáhla požární odolnosti EI 60 S.
Klapka FDMB instalovaná do stěnové konstrukce z panelu CLT o tloušťce 100 mm dosáhla požární odolnosti EI 90 S.
Klapka FDMB instalovaná do stropní konstrukce z panelu CLT o tloušťce 140 mm dosáhla požární odolnosti EI 90 S.

            

Naše společnost klade velký důraz na bezpečnost a kvalitu v oblasti řešení požární ochrany staveb. Úspěšná integrace našich požárních klapek do CLT panelů je toho příkladem, což umožňuje jejich širší použití v různých stavebních projektech. Toto úsilí je v souladu s naším závazkem k udržitelným stavebním praktikám a trendům v oblasti požární ochrany dřevostaveb.
 
Jako společnost jsme hrdí na výsledky a tvrdou práci celého našeho týmu.
 
Pokud máte zájem o více informací ohledně našich produktů pro požární bezpečnost ve vašich stavebních projektech, jsme tu pro vás. Neváhejte nás kontaktovat pro další podrobnosti nebo konzultaci.
 
Zpět na seznam novinek